ایمپلنت چیست؟

راه حلی دائمی برای دندان های از دست رفته

ایمپلنت دندان یک روش مرسوم برای جایگزینی دائمی دندان ها است. 

در طول 20 سال گذشته، ایمپلنت های دندانی بهترین جایگزین برای دندان های از دست رفته بشمار می رود. به دلیل میزان بالای موفقیت این روش بهترین درمان برای دندان از دست رفته است که دندانپزشکان به شما پیشنهاد می دهند.

چرا باید بلافاصله دندان از دست رفته را جایگزین کرد؟

بیماران هنگامی که تنها یک دندان را از دست می دهند، دیگر دندانهای اطرافش ممکن است شروع به جابجایی کند و در نتیجه باعث ایجاد  نامرتبی بین دیگر دندان ها شود. در گذشته استفاده از بریج روش مرسوم برای جایگزین دندان های از دست رفته بود، اما گذاشتن این پروتز، نیاز به تراش دندان های مجاور ناحیه خالی دارد که در نتیجه باعث آسیب رساندن به آن دندان ها می شود. استفاده از ایمپلنت دندانی، به تنهایی ناحیه دندان از دست رفته را جایگزین کرده و آسیبی به دندان های مجاور نمی زند. ایمپلنت دندانی ظاهر، احساس و عملکردی مانند یک دندان طبیعی را دارد و موقعیت درون استخوان آن مانند ریشه دندان عمل می  کند و مانع از جابجایی دندان های دیگر می شود. نتیجه آن داشتن یک لبخند جذاب و طبیعی خواهد بود.

دندان ها برای برقراری ارتباط و هضم غذا بسیار حیاتی هستند، بنابراین کاشت دندان، تنها یک موضوع ظاهری نیست، بلکه ضروری است. بیمارانی که از پروتزهای ایمپلنت استفاده می کنند علاوه بر اینکه از مزایای حفظ استخوان باقی مانده فک استفاده می کنند نسبت به بیمارانی که از بریج یا پروتز متحرک استفاده می کنند، نیاز به مراقبت های دندانپزشکی بسیار کمتری هستند.

فرآیند نحوه کاشت دندان به چه صورت است؟

ایپملنت دندانی یک سیلندر پیچ مانند از جنس تیتانیوم است که بهترین همخوانی با استخوان و بافت های بدن را دارد که جایگزین ریشه از دست رفته خواهد شد. پس از مدت مشخص شده از جراجی ایمپلنت تاج مناسب با دندان ناحیه از دست رفته به عنوان روکش برای ایمپلنت ساخته می شود.

اکثر بیماران مبتلا به توده استخوانی کافی می توانند ایمپلنت داشته باشند. به طور معمول یک اشعه ایکس و CT-scan انجام می شود تا تعیین کند که آیا استخوان کافی برای قرار دادن ایمپلنت وجود دارد و همچنین اندازه و نوع ایمپلنت که باید قرار داده شود را بررسی کنید.

به دنبال یک دندانپزشک متخصص ایمپلنت هستید؟ برای اطلاعات بیشتر، لطفا با کلینیک کریستال تماس بگیرید تا برنامه خود را برای مشاوره تنظیم کنید.

ایمپلنت دندانی، کاشت دندان

  • راه حل دائمی
  • بهبود جویدن و صحبت کردن
  • عملکرد و ظاهری طبیعی
  • ظاهر بهبود یافته صورت
  • پیشگیری از از دست دادن استخوان
  • هیچ مراقبت خاصی لازم نیست
  • بسیار محکم و مطمئن است
  • بدون محدودیت در رژیم غذایی
  • می توان تغییر یا به روز کرد

پایه ایمپلنت

پایه ایمپلنت شامل قطعه ای یکپارچه از فلز تیتانیومی

روکش ایمپلنت

روکش و قطعات مورد نیاز روکش جهت قرار دادن بر روی ایمپلنت‌

روکش معمولی یا تمام سرامیکی

جراحی سینوس

جراحی سینوس لیفت جهت بالا بردن کیفیت درمان ایمپلنت

گزینه های پرداخت

جهت اطلاع از هزینه های درمانی ایمپلنت و همچنین انواع آن با ما در تماس باشید.


بیمه

برخی از بیمه های درمانی بخشی یا بعضا تمام هزینه ایمپلنت را پوشش می دهند، جهت اطلاع از نحوه پوشش با بیمه خود در تماس باشید.

فلکه اول تهرانپارس، خیابان گلبرگ شرقی، بین خیابان 113 و رشید، پلاک 108، واحد 3

تهران

021-77717001-2

امروز تماس بگیرید!

ساعات کار

شنبه - پنج شنبه: 8:30 - 20:00

قرار ملاقات

info@dentalcrystal.com