دندانپرشکی اطفال

ایجاد لبخندی زیبا با دندان هایی مرتب و منظم

خدمات درمانی دندانپزشکی اطفال

اهمیت دندانپزشکی اطفال

شاید خیلی از مردم با خود اینگونه فکر کنند که دندان های شیری اهمیت خاصی ندارد، و باید در سنین بالاتر که دندان های دائمی کامل رویش پیدا کرد به دندانپزشک مراجعه کرد. این تفکر کاملا اشتباه می باشد چراکه بسیاری از مشکلات دهانی و فکی که در سنین بالاتر ممکن است با درمان های ارتودنسی پیشرفته و جراحی فک نیاز پیدا کند در سنین کمتر با تشخیص زودهنگام قابل پیشگیری و درمان بوده.

برای مثال: با تشخیص زود هنگام مشکلات فکی، با درمان های ارتودنسی ساده مانند پلاک های متحرک، مشکلات دهانی و دندانی برطرف خواهد شد می شود. از طرف دیگر با درمان پوسیدگی های دندان های شیری جلوگیری از بین رفت آن ها می شویم. همچنین جلوگیری از مشکلات بعدی به دنبال کشیدن بعضی از دندان های شیری، مانند از دست رفتن فضای دندانی، بهم خوردن نظم و ترتیب دندان های دائمی در آینده جلوگیری به عمل می آید.

یکی از مسائلی که به شکل مرتب دندانپزشکان با آن برخورد می کنند، پوسیدگی زودهنگام دندان دائمی شماره شش در کودکان است. اولین دندان های آسیای بزرگ دائمی یعنی دندان شماره شش، که اولین دندان دائمی خلفی می باشد. والدین با این تفکر که دندان شیری می باشد، از درمان آن قافل می شوند. در صورتی که این دندان تا پایان عمر همراه کودک شما می باشد.

درمان های اطفال به دو دسته: درمانی و پیش گیرانه تقسیم می شوند.

 

1- درمان های پیش گیرانه در اطفال:

شامل فیشور سیلانت و فلوراید تراپی

خدمات دندانپزشکی محبوب

فلکه اول تهرانپارس، خیابان گلبرگ شرقی، بین خیابان 113 و رشید، پلاک 108، واحد 3

تهران

021-77717001-2

امروز تماس بگیرید!

ساعات کار

شنبه - پنج شنبه: 8:30 - 20:00

قرار ملاقات

info@dentalcrystal.com