دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

شروع کار درمانی دندانی با بهترین دندانپزشک ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی ترمیمی در جهت ترمیم دندان‌هایی که دچار ترک خوردگی، شکستگی، تغییر رنگ و... شده‌اند، و به آن دندان پزشکی ترمیمی می‌گویند.  به مجموعه ی کارهایی که برای زیبایی دندان ها در حین لبخند انجام می شود طراحی لبخند یا اصلاح طرح لبخند گفته می شود .

دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

 

  • دندان های نامنظم و روی هم رفت

بهترین درمان در افرادی که دندان های به هم  ریخته دارند ارتودنسی می باشند.ولی در شرایطی که میزان نامنظمی دندان های بیمار کم باشد می توان با لامیننت و یا ونیر کامپوزیت دندان ها به زیبایی ایده آل برسند. در مورد فاصله های زیاد بین دندان ها مثل فاصله ای بیش از 2 میلییمتر بهترین درمان ارتودنسی می باشد ولی در فواصل کمتر از 2 میلیمتر با درمان های زیبایی به نتیجه دلخواه می رسیم. یکی از اصلی ترین مزیت کارهای زیبایی نسبت به ارتودنسی کوتاه بودن زمان درمان است. همچنین مشکلاتی که بیمار در درمان ارتودنسی دارند، مشکل بهداشت ،افزایش میزان پوسیدگی دندان و همچنین عدم زیبایی به دلیل براکت های که روی دندان ها است.

  • بد رنگی دندان ها:

بد رنگی دندان ها با توجه به اینکه منشا بد رنگی به چه علتی می باشد تقسیم بندی می شود و روش درمان های آن ها متغییر می باشد. در مورد دندان هایی که کمی زردی دارند و بیمار می خواهد به سفیدی نسبتا مطلوب برسد و این بد رنگی در اثر مصرف مواد رنگی می باشد. با درمان بلیچینگ به نتیجه ی مطلوب در 1 یا 2 جلسه بسته به میزان بدرنگی می رسد.

  • ونیر کامپوزیت

روکش‌ها یک لایه از مواد پرسلن یا کامپوزیت هستند که رنگشان با رنگ سایر دندان‌ها برابری می‌کند. آنها در سطوح یک یا چند دندان استفاده می‌شوند و کمک می‌کنند تا ظاهر دندان‌هایی که شکسته، ترک خورده یا ناهموار هستند، بهبود یابند. ونیر کامپوزیت یک روش درمانی برای اصلاح طرح لبخند می باشد که توسط دندانپزشک ترمیمی و زیبایی طی یک جلسه انجام می شود.

  • روکش

روکش ها یکی از انواع ترمیم به حساب می‌آیند که تمام قسمت‌های دندانی که آسیب دیده، تراشیده شده، ترک خورده و یا شکسته شده‌اند را جهت درمان مدنظر قرار می‌دهند؛ البته باید تاکید کنیم جنس آنها از چینی یا دیگر مواد سرامیکی است.

  • پر کردن

دنداپزشکان اغلب از آمالگام برای بازگرداندن سطح دندان استفاده می‌کنند، این آلیاژ حاوی جیوه بوده یا جایگزین مناسبی برای جیوه محسوب می‌شود.  از سوی دیگر، پرکننده‌های کامپوزیتی رزین‌ برای ترمیم‌های دندانی مورد توجه بوده و در دندان‌های جلو و عقب مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مراجعه به دندانپزشک

دندانپزشک شما طی یک برنامه منظم وضعیت سلامتی دهان شما را با استفاده از  رادیوگرافی و معاینات بررسی می‌کند. برخی از درمان‌های دندانپزشکی ترمیمی می‌تواند توسط یک متخصص دندانپزشکی تنها در یک جلسه درمانی انجام شود اما درمان دندانپزشکی در موارد پیچیده ممکن است نیاز به چندین جلسه درمانی داشته باشد. دندانپزشک شما می‌تواند راهکارهایی که بهترین نتیجه را به همراه دارد، انتخاب کرده و به شما پیشنهاد می دهد. همچنین دندانپزشک شما ممکن است نیاز به استفاده از انواع مختلف آرام‌بخش یا مواد بی‌حسی داشته باشد تا به شما این امکان را بدهد که از درد یا اضطراب در تمام مراحل درمانی رها شوید.

ترمیم دندان

ترمیم دندان های پوسیده و حفره دار و دارای تغییر رنگ

بلیچینگ دندان

جهت روشن کردن رنگ دندان های طبیعی

لمینت دندان

اصلاح طرح لبخند رنگ، شکل و فرم دندان ها به صورت دائمی

ونیر کامپوزیت

اصلاح طرح لبخند با استفاده از مرغوب ترین کامپوزیت های زیبایی

سفید کردن دندان یا بلیچینگ

شامل مراحل سفید کردن دندان های دو فک

ونیر کامپوزیتی

طراحی لبخند با استفاده از مواد کامپوزیتی

لمینت سرامیکی

طراحی لبخند با استفاده از لمینت های سرامیکی

ترمیم دندان

پرکردن انواع پوسیدگی دندان با مواد هم رنگ دندان شما

هزینه های خدمات

جهت اطلاع از هزینه های انواع خدمات دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی با ما در تماس باشید.


بیمه

معمولا بیمه های درمانی خدمات زیبایی در دندانپزشکی را پوشش نمی دهند.

برنامه ریزی برای تعیین مشاوره کامل.

فلکه اول تهرانپارس، خیابان گلبرگ شرقی، بین خیابان 113 و رشید، پلاک 108، واحد 3

تهران

021-77717001-2

امروز تماس بگیرید!

ساعات کار

شنبه - پنج شنبه: 8:30 - 20:00

قرار ملاقات

info@dentalcrystal.com