سفید کردن دندان

موثر ترین روش سفید کردن دندان

بلیچینگ دندان با استفاده از لیزر

سفید کردن دندان ها

سفید کردن دندانها به روشن شدن رنگ دندان ها و از بین بردن بدرنگی و لکه های دندان ها کمک می کند. سفید کردن دندانها شایع ترین درمان در بین درمان های زیبایی دندان پزشکی است، زیرا بر روی ظاهر دندان تاثیر زیادی دارد.

سفید کردن در چه تغییر رنگ هایی موثر است؟

لایه خارجی که روی دندان را می پوشاند مینا نام دارد، رنگی که در دندان های طبیعی می بینید، حاصل تابش و رفلکس نور به مینای دندان و تا حدی لایه زیرین مینا یعنی تاج می باشد. ضخامت مینای روی دندان بر روی رنگ دندان تاثیر گذار است و مینای نازک، رنگ عاج زیرین به طور طبیعی تیره تر می باشد بیشتر منعکس می کند. با بالا رفتن سن سطح مینای دندان دستخوش تغییراتی می شود از جمله نازک شدن مینا و به وجود آمدن سطوح خشن تر روی مینای دندان می شود. مصرف خوراکی های روز مره نیز باعث رنگ گرفتن سطح مینا می شود.

از جمله عواملی که باعث تغییر رنگ دندان می شود:

1- مصرف دخانیات

2- مصرف نوشیدنی های رنگ دار مانند: قهوه، چای، نوشابه های گازدار، آبمیوه های رنگدار، نوشیدنی های الکی و غیره.

3- رعایت بهداشت دهانی ضعیف

4- بالا رفتن سن نیز باعث کم شدن درخشش مینای دندان نیز می شود، زیرا باعث نازک شدن مینا و تیره شدن عاج زیری می شود.

البته یکسری تغییر رنگ ها وجود دارد که مربوط به لایه های داخلی دندان می باشد. مانند تغییر رنگهایی که در اثر مصرف بیش از حد فلوراید، یا استفاده از آنتی بیوتیک تتراسایکلین می باشد. در این موارد منجر به تغییر رنگ های زرد تا قهوه ای رنگ بر روی دندان می شود. همچین ضربه نیز ممکن است باعث تغییر رنگ دندان نیز بشود. نکته مهم دقت کردن به این مورد است که سفید کردن دندان (بلیچینگ)، بیشترین تاثیر را روی رنگ هایی که بر روی سطح خارجی دندان (مینا) می باشد دارد و برای از بین بردن تغییر رنگ های شدید مربوط به لایه داخلی دندان باید از درمان های کمکی دیگر در کنار بلیچینگ استفاده کرد.

 

before after

دندان های بیمار قبل و بعد از پروسه سفید کردن

نکاتی برای افرادی که قصد سفید کردن دندان را دارند

  • دندان های دارا پوسیدگی باید قبل از درمان بلیچینگ ترمیم شوند، چون ممکن است مواد بلیچینگ باعث حساسیت و درد آن دندان ها شود.
  • افرادی که دارای بیماری لثه می باشند و سطح ریشه دندان های آنها مشخص شده است مواد بلیچینگ به نسبت مینا روی سطح ریشه موثر نمی باشد.
  • مواد بلیچینگ بر روی ونیرها و روکش های سرامیکی تاثیری ندارد.

 

جهت داشتن لبخندی سفید تر و درخشان تر خود همین امروز با ما تماس بگیرید.

8 سایه سفید تر لبخند

تحریک مینیمم

فقط یک بازدید

پروسه سفید کردن دندان (بلیچینگ)

سفید کردن دندان به صورت یک پکیج می باشد. بخشی از این پکیج در مطب دندانپزشکی و بخشی در خانه توسط خود بیمار انجام می شود. در کلینیک دندانپزشکی کریستال با استفاده از بهترین مواد روز دنیا و با کمک دستگاه لیزر (Bio-Lase) که باعث تاثیر هر چه بیشتر مواد بر روی مینا دندان می شود، پروسه سفید کردن دندان در مطب انجام می شود. در ادامه برای تاثیر و ماندگاری بیشتر درمان بلیچینگ از قالب های مخصوصی استفاده می شود که برای هر بیمار به صورت جداگانه ساخته می شود و طبق دستورالعمل مشخصی در منزل توسط مراجع کننده انجام می شود.


بیمه

خدمات زیبایی دندانپزشکی شامل بیمه های درمانی نمی شوند.

مشاوره سلامت دهان و دندان

رایگان

شامل X-Ray کامل و طرج درمان

سفید کردن دندان در مطب

جلسه اول

بلیچینگ آفیس 1

سفید کردن دندان در مطب

جلسه دوم

بلیچینگ آفیس 2

سفیدن کردن دندان در خانه

برحسب دستور پزشک

هوم بلیچینگ

فلکه اول تهرانپارس، خیابان گلبرگ شرقی، بین خیابان 113 و رشید، پلاک 108، واحد 3

تهران

021-77717001-2

امروز تماس بگیرید!

ساعات کار

شنبه - پنج شنبه: 8:30 - 20:00

قرار ملاقات

info@dentalcrystal.com