شنبه تا پنج شنبه

09:00 الی 20:00

02177717001

دریافت مشاوره تخصصی

دریافت نوبت مشاوره تخصصی: 02177717001
مقالات دندانپزشکی

روش‌ سفید کردن دندان، از انواع آن چه می‌دانید؟

انواع روش‌ سفید کردن دندان در جامعه چنان محبوب شده است که به نظر می‌رسد که همه مردم علاقه دارند آن را انجام دهند و دندان‌هایشان را سفید و درخشان کنند. شما هم اگر می‌خواهید یک لبخند جذاب با دندان‌های سفید به دست بیاورید، احتمالا نکات سفید کردن دندان همان چیزی است که به دنبالش هستید. در واقع می‌توان گفت دندان‌های سفید در زیبایی افراد بسیار موثر هستند و می‌توانند زیبایی لبخند شما را به طور چشمگیری تغییر داده و سبب افزایش اعتماد به نفس شما شوند.

نکات سفید کردن دندان

شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که چه ماده‌ای راه حل مناسبی برای سفید کردن دندان‌هایتان است؟ عنصر پراکسید در بسیاری از محصولات سفید کننده دندان، عنصری محسوب می‌شود که سبب سفید شدن مینای دندان شما خواهد شد. در واقع قدرت درمان سفید کننده به طور خاص بستگی به قدرت پراکسید موجود در محصول سفید کننده دارد. درصد فعلی پراکسید در محصولات سفید کننده دندان‌ها 10٪، 16٪ و 22٪ است که هر چه میزان آن بیشتر باشد، قدرت بیشتری نیز جهت سفید کردن دندان‌ها خواهد داشت.

اگر تصمیم خود را برای سفید کردن دندان گرفته‌اید، حتما بررسی آن را به دندان پزشکتان بسپارید. متخصص دندانپزشکی دقیقا بررسی میکند که آیا دندان‌ها و لثه‌های شما به اندازه کافی برای چنین اقدامی سالم هستند یا خیر. در نهایت هم شما باید تصمیم بگیرید که بهترین روش‌ سفید کردن دندان مناسب شما چه روشی خواهد بود.

انواع روش‌ سفید کردن دندان

موثرترین روش‌ سفید کردن دندان جهت دریافت نتیجه مطلوب مراجعه به مطب دندانپزشک است. این روش در مطب دندانپزشکی و با سرعت بالایی انجام می‌شود که حدودا یک ساعت زمان می‌برد.

  • استفاده از ژل‌های سفید کننده دندان

ژل‌های سفید کننده دندان می‌توانند موثر عمل کنند، اما این تاثیرگذاری وابسته به قدرت پراکسید در ژل است. این روش‌ سفید کردن دندان که معمولا چند ساعتی در شبانه روز زمان میبرد، می‌تواند با گذشت یک هفته شما را به نتیجه دلخواه برساند و سبب سفیدی دندان‌های شما بشود.

  • نوارهای سفید کننده دندان

نوارهای سفید کننده دندان در هر داروخانه‌ای وجود دارند. این نوارهای سفید کننده کاملا مقرون به صرفه و ارزان هستند و روش کارشان نیز بسیار راحت است. نوارهای سفید کننده دندان ممکن است بسته به قدرت پراکسید موجود در آنها، نتایج بیشتری ایجاد کنند. در واقع هر چه پراکسید موجود در این نوارها قوی تر باشد، شما نتیجه بیشتری از آنها دریافت خواهید کرد.

  • خمیر دندان‌های سفید کننده

خمیر دندان‌های سفید کننده یکی از رایج ترین روش‌ سفید کردن دندان است. این خمیر دندان ها حاوی ساینده‌های خفیف برای حذف لکه‌های سطحی هستند. برخی از خمیردندان‌های سفید کننده ممکن است مواد خمیری اضافی و مواد شیمیایی خاصی داشته باشند که در برابر لکه‌ها موثرتر از خمیر دندان‌های معمولی عمل کنند. اما در نهایت باید بدانید این محصولات نتایج موارد پیشین را به شما نمی‌دهند.

  • سایر محصولات سفید کننده

همواره محصولات جدیدی برای سفید کردن دندان وارد بازار می‌شوند. این محصولات عبارتند از آدامس‌های سفید کننده، نخ‌دندان، دهان‌شویه و… . متاسفانه باید بگوییم تحقیقات زیادی برای اثبات اثربخشی این محصولات سفید کننده صورت نگرفته است. از همین رو اعتماد به این محصولات می‌تواند سبب شود شما به نتیجه دلخواه خود نرسید و جز روش‌ سفید کردن دندان محسوب نمی شوند. به شما پیشنهاد می‌دهیم اگر می‌خواهید از این محصولات استفاده کنید، حتما با پزشک خود مشورت کرده و مطابق نظر او اقدامی انجام دهید تا در نهایت نتیجه‌ای حاصل شود که شما از آن راضی هستید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

روی ستاره مدنظرتان کلیک کنید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد رای: 1

نفر اول باشید که نظر می‌دهید!

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *