گالری ویدئوها

تلوزیون اینترنتی کلینیک دندانپزشکی کریستال

جهت مشاهده تمامی محتواهای ویدئوای و انیمیشن های تولید شده در کلینیک کریستال ما را در شبکه های اجتماعی و آپارات دنبال کنید.

دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

در این انیمیشنی ساخته شده توسط میکروبولوژیست سرشناس Mel Rosenberg و تولید شده در شبکه TED-ed به خوبی علت و انواع عوامل بوی بد دهان (تنفس بد بو) توضیح داده می شود.

خیلی از اوقات باید بدانیم که کار زیبایی در کنار یک لثه هماهنگ و قرینه زیبایی نهایی خودش را نشان می دهد. در مواردی که، فردی برای مشاوره زیبایی نزد دندانپزشک خود می آید، در مورد اول باید لبخند بیمار بررسی شود، و میزان نشان داده شدن و قرینگی لثه ها در حالت لبخند چک شود.

لمینت سرامیکی به صورت لایه ای نازک از جنس سرامیک که شبیه به مینای دندانه، با قالب گیری از دندان بیمار توسط لابراتوار ساخته و بر روی سطح دندان چسبانده میشه. ونیر های کامپوزیتی با مواد کامپوزیت توسط دندانپزشک به صورت لایه ای نازک بر روی دندان فرم داده میشه.

آیا بلیچینگ به دندان آسیب می رساند؟ آیا سفید کردن دندان باعث حساس شدن دندان می شود؟

جراحی با لیزر هیچ گونه درد و خون ریزی به همراه ندارد. لیزر به از بین بردن سیاهی لثه. از بین بردن اثر بی حسی، از بین بردن حسایت های دندانی، ضد عفونی کردن کانال های عفونی در درمان عصب کشی، سفید کردن دندان ها، همچنین لیزر برای از بین بردن درد در ناحیه دندانی فکی می تونه بسیار مفید باشد.

باید توجه داشت که هر گونه نامرتبی دندانی رو نمیشه با کار زیبایی اصلاح کرد و در مواردی ارتودنسی درمان اصلیه. اگه فقط مراجعه کننده به دنبال تغییر رنگ دندان باشه، اولین گزینه درمانی سفید کردن یا بلیچینگه که به کمک مواد بلیچینگ رنگ دندان روشن تر میشه.

ویدئو های پیشگیری و درمان

حساسیت دندانی زمانی اتفاق میفته که مینای دندان نازک شده یا ترک هایی بر روی اون شکل گرفته باشه و یا در اثر تحلیل لثه، ریشه دندان در مجاورت بزاق قرار بگیره. مسواک زدن با روش نامناسب و مسواک سخت، دندان …

اگر پوسیدگی دندان از حد مشخصی بیشتر باشه، در صورت ترمیم با مواد ترمیمی مثل آمالگام و کامپوزیت، احتمال شکست در دندان و ترمیم آن بالاتر میره، در این موارد میشه از inlay و onlay سرامیکی استفاده کرد.

زمانی که دندانی به درد می رسه و بیمار با درد مراجعه می کنه، نشان دهنده اینه که آسیب جدی به بافت دندان وارد شده. با تشخیص به موقع پوسیدگی میشه در مراحل اولیه با ترمیم دندان مانع از پیشرفت پوسیدگی و …

دندان شماره شش، اولین دندان دائمی که در محیط دندان رویش پیدا می کنه. این دندان در خیلی از موارد توسط والدین با دندان شیری کودک اشتباه گرفته شده و نسبت به درمان آن سهل انگاری می شود. ضمن اینکه دندان …

اگه دندان شما به سرما و گرما حساسه و موقع نوشیدن نوشیدنی های خنک و گرم دچار درد دندان میشی،… و یا چنانچه درد شبانه در ناحیه دندانت داری، احتمال اینکه دندانی داشته باشی که نیاز به عصب کشی داشته باشه بالا میره.

بارداری شانس بیماری و التهاب لثه رو بالا می بره… بنابراین با چکاپ دندانپزشکی و انجام جرمگیری قبل از اقدام به باردارشدن می توان از التهاب و عفونت لثه در دوران بارداری جلوگیری بشه. همچنین با ترمیم دندان ها و کنترل وضعیت بهداشتی اون ها میشه از تبعات درد و عفونت دندانی در دوران بارداری جلوگیری کرد.

در این انیمیشنی ساخته شده توسط میکروبولوژیست سرشناس Mel Rosenberg و تولید شده در شبکه TED-ed به خوبی علت و انواع عوامل بوی بد دهان (تنفس بد بو) توضیح داده می شود.

در این انیمیشنی ساخته شده توسط میکروبولوژیست سرشناس Mel Rosenberg و تولید شده در شبکه TED-ed به خوبی علت و انواع عوامل پوسیده شدن دندان را توضیح می دهد.